Jeśli nierówności są niewielkie, można wypełnić je masą szpachlową. Natomiast, jeśli są znaczne, to wygodnie5jsze może się okazać ułożenie na stropie cienkiej warstwy zaprawy samopoziomującej. Zaczynamy od układania płyt izolacyjnych.
Układamy taśmy brzegowe, czyli dylatacyjne z materiału izolacyjnego, wzdłuż wszystkich ścian pomieszczenia i wokół wszystkich przewodów instalacji c.o. oraz wodno – kanalizacyjnej przechodzącej przez strop. Jej grubość wynosi zwykle 0,5 – 2 cm w zależności od użytego materiału (optymalnie 1 cm). Może to być pianka polietylenowa, wełna mineralna lub styropian elastyczny. Dopiero teraz można ułożyć przy ścianie pierwszy rząd płyt izolacyjnych, przycinając ostatnią z nich według potrzeb.
Następny rząd zaczyna się od resztki płyty pozostałej z poprzedniego rzędu. Dzięki temu nie powstaną krzyżujące się spoiny, które obniżają izolacyjność akustyczną stropu. Trzeba dopilnować, aby płyty szczelnie do siebie przylegały. Jest to bardzo ważny element, gdyż płyty powinny idealnie do siebie pasować-przylegać.
|
|
|
|