informacja medyczna | informacja medyczna | informacja motoryzacyjna | informacja budowlana | praca | sprzedam | sprzedam
zarejestruj się   |  
zaloguj się
medyczne: informacja medyczna lekarz stomatolog weterynarz ogłoszenia zwierzęta klinika badanie sanatorium lekarze zdrowie lekarz
prawnicze: prawnik prawnicy komisariat ochroniarze sąd rejonowy sąd okręgowy sąd apelacyjny urząd miejski komornicy odsetki ustawowe odsetki podatkowe
budowlane: informacja budowlana ranking fachowców fachowiec działki budowlane dom bud usługi
motoryzacyjne: informacja motoryzacyjna ranking mechaników pomoc drogowa holowanie
ogłoszeniowe: sprzedam praca baza adresowa platforma handlowa kwiaty na telefon wrocław centrum ogłoszeń prasowych

Przestrzeń balkonowa i taras – poznaj najlepsze sposoby na aranżację tych miejsc

Chcesz, żeby Twój dom zachwycał pięknym tarasem? Sprawdź, o czym warto pamiętać i dlaczego czasem lepiej zdecydować się na dwa balkony zamiast jednego.

„Własne cztery ściany” – tak zwykło się mówić o domu. Kiedy wymieniamy jego części, pamiętamy o sypialni, salonie, kuchni, łazience, gabinecie… Jednak to przecież nie wszystko. Wybierając projekt idealnego domu, równie ważne jest to, co znajduje się częściowo na zewnątrz budynku. Chodzi oczywiście o balkony i tarasy. Jak dobrze zaaranżować te miejsca?

Nowoczesny taras

Kiedy stawiasz ściany, myślisz o konstrukcji dachu lub wybierasz materiały izolacyjne, taras postrzegasz jako sprawę drugorzędną. Pamiętaj jednak, że to przestrzeń, która kiedyś posłuży Ci jako doskonała strefa wypoczynku. W tej chwili coraz częściej buduje się domy nowoczesne – z dużą liczbą przeszkleń, minimalistyczne, opierające się na geometrii oraz innowacyjnych rozwiązaniach. Jeśli wybrałeś taki projekt, to warto zastanowić się, co zrobić, żeby balkony i tarasy były utrzymane w podobnej stylistyce. O projektach domów nowoczesnych przeczytasz na stronie http://www.dobredomy.pl/lp/nowoczesne-projekty-domow-z-poddaszem/.

Nie każdy jest miłośnikiem otaczania się dużą liczbą roślin, ale właściciele domów powinni wykorzystać możliwości, jakie daje własna działka, i przynajmniej po części postawić na zieleń. Dlaczego? Ponieważ to naturalny środek antystresowy. Posiadając dobrze urządzony taras, nie będziesz musiał korzystać z kuracji relaksujących, czy innych sposobów na stres – wystarczy przestrzeń własnego domu.

Podwójna przestrzeń – dla tych, którzy potrzebują więcej

Coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem są dwa tarasy – jeden klasyczny, znajdujący się na dole przy wyjściu do ogrodu oraz drugi – na piętrze domu. To doskonałe rozwiązanie i każdy kto może sobie na nie pozwolić, powinien się zdecydować. Wejście znajduje się najczęściej w największej sypialni na poddaszu (w przypadku rodzin najczęściej jest to pokój rodziców). Można tam umieścić wygodne fotele, stolik, a nawet przenośną lodówkę lub barek. Wyobrażasz sobie lepszą formę odpoczynku po ciężkim dniu pracy? Taki pomysł daje starszym mieszkańcom domu odrobinę prywatności. Na pewno docenią to zmęczenie rodzice, którzy będą mieć możliwość odetchnięcia od dziecięcego świata chaosu chociaż przez moment.

Taras – raj dla malucha

Nie oznacza to, że powinieneś zapominać o najmłodszych. Taras na dole to idealne miejsce do zabawy oraz eksplorowania świata. Postaw tam huśtawki lub miniaturowe karuzele – dzieciaki będą zachwycone. Przestrzeń taką należy odpowiednio zabezpieczyć. Jeżeli taras dla dorosłych znajduje się na piętrze, to zadbaj, żeby na dole nie ustawiać zbyt dużej liczby krzeseł, o które łatwo potknąć się w trakcie biegania. Zadbaj też o to, żeby rośliny wokół tarasu były łatwe w pielęgnacji – oszczędzisz sobie żmudnej pracy ogrodniczej. Odpowiednim wyborem będą bukszpany, żywotniki i sosny. W ofercie Dobrych Domów najdziesz mnóstwo propozycji projektów, które posiadają duży, piękny taras. Na pewno zalicza się do nich parterowa Laura, piętrowa Carmen oraz nowoczesna Oliwia z poddaszem użytkowym. Pamiętaj, że flora jest ważna, ale ma być tylko ozdobą budynku. Nieprzemyślane zaplanowanie przestrzeni sprawi, że taras będzie wyglądał na zaniedbany.