- budynków usługowych: zespoły zabudowy biurowej oraz budynki biurowe, hotele, budynki handlowe itp.
- innych obiektów: garaże wielopoziomowe, obiekty sportowe, place rekreacyjne, promenady, mała architektura
- przebudowy, nadbudowy i rozbudowy istniejących budynków
Architektury Wnętrz:
- wnętrz usługowych: biura, biura obsługi klienta, sklepy, salony fryzjerskie, wnętrz hotelowe, restauracje, puby, apteki, kluby fitness, sale audiencyjne, inne
- mieszkalnych: mieszkania, apartamenty, lofty, domy, rezydencje
W ramach projektowania wnętrz proponujemy:
Kompleksowy projekt architektury wnętrz wraz z ewentualnym nadzorem autorskim, który zapewnia kontrolę nad realizacją projektu.
Inną formą współpracy jest wykonanie kompleksowego projektu architektury wnętrz wraz z zastępstwem inwestorskim tzw. ,,realizacja pod klucz”.
Kolejną opcją jest możliwość zaprojektowana wybranych pomieszczeń jak łazienka, kuchnia, salon.
Pierwszą fazą procesu projektowego jest wykonanie projektu koncepcyjnego przekazanego w formie rzutów funkcjonalnych oraz wizualizacji kluczowych przestrzeni wnętrza. Ten etap jest poprzedzony dokładnym zapoznaniem się z oczekiwaniami inwestora w zakresie wymagań funkcjonalnych oraz estetycznych.
Kolejnym etapem jest wykonanie projektu wykonawczego po uwzględnieniu sugerowanych zmian do koncepcji.
Gotowy projekt wykonawczy uwzględnia: szczegółowy układu aranżacyjny, układ sufitów wraz z wyznaczeniem punktów oświetleniowych, wyłączników, gniazd elektrycznych oraz niskoprądowych, rozmieszczenie grzejników oraz punktów wodnych w powiązaniu z funkcją, projekt elementów architektonicznych typu: ściany, schody, balustrady, kominek, przeszklenia i inne, projekt posadzek, wykończenie ścian, projekt łazienek wraz z doborem wszystkich elementów wyposażenia, projekt mebli, dobór wszystkich elementów wyposażenia wnętrz jak: lampy, zasłony, gotowe meble, dodatki wraz ze wskazaniem miejsca zakupu wszystkich materiałów.
Dysponujemy bazą sprawdzonych podwykonawców poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz.
Ostatnim etapem jest nadzór autorski nad realizacją projektu czyli wizyty projektanta w miejscu realizacji w celu kontrolowania zgodności prowadzonych prac z założeniami projektowymi oraz rozwiązywania wszelkich zaistniałych problemów wykonawczych.
W ramach projektowania architektonicznego obiektów kubaturowych proponujemy:
W pierwszej fazie, wykonanie odpowiednich analiz urbanistycznych, studium chłonności terenu ewentualnie pełnobranżowej koncepcji urbanistycznej.
Kolejnym etapem jest złożenie wniosku o decyzje o warunkach zabudowy (tylko w wypadku braku planu miejscowego) z wymaganym zakresem rysunków wraz z informacjami technicznymi ogólnymi od dysponentów mediów oraz dodatkową charakterystyką graficzną inwestycji.
Następnym etapem, po uzyskaniu ostatecznej decyzji o warunkach zabudowy, jest wykonanie projektu koncepcyjnego (uwzględniającego wszystkie wytyczne decyzji WZ oraz wytyczne inwestorskie) do momentu pełnej akceptacji Inwestora. W zakres projektu koncepcyjnego wchodzi między innymi wykonanie poglądowych rzutów kondygnacji charakterystycznych oraz poglądowych wizualizacji.
Kolejnym etapem w procesie inwestycyjnym jest wykonanie pełnobranżowej dokumentacji do uzyskania pozwolenia na budowę (współpracując z profesjonalnymi pracowniami projektowymi branży: konstrukcyjnej, wod.-kan, elektryki, słabych prądów oraz dróg). W tej fazie projektu dokonujemy uzgodnień w stosownym zakresie z odpowiednimi urzędami i instytucjami typu: konserwator, dysponenci mediów (MPWiK, MPC, ENION, ZIKiT), zarządcami dróg, ZUDP, WAiU, WKŚ, WAiU, itd. W trakcie prac projektowanych dokumentacja projektowa podlega uzgodnieniu z określonymi rzeczoznawcami (ppoż, bhp, sanepid) jak również jest konsultowana z doradcami technicznymi oraz specjalistami z zakresu rozwiązań technicznych zastosowanych w projekcie. W efekcie finalnym składamy wniosek do WAiU o pozwolenie na budowę.
Następnym etapem, po uzyskaniu ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę (lub wyprzedzająco) jest wykonanie pełnobranżowego projekt wykonawczego (w zakresie branży: architektonicznej, konstrukcyjnej, wod.-kan, c.o., gaz, elektroenergetyki, słabych prądów i innych wraz detalami architektonicznymi). Projekt wykonawczy jest niezbędny do realizacji projektu na budowie.
Przy realizacji obiektu na budowie służymy nadzorem autorskim.
Cechą wyróżniającą obiekty architektoniczne zrealizowane przez naszą firmę jest wcielenie oryginalnego i twórczego pomysłu-idei, wysoki poziom rozwiązań estetycznych, dobra, harmonijna oraz niepowtarzalna forma obiektu poprawnie wpisująca się w zastany kontekst.
Projekty wykonywane w naszej pracowni charakteryzują się także właściwymi rozwiązaniami funkcjonalnymi oraz ekonomicznym podejściem do zagadnień projektowych i budowlanych. Połaczenie powyższych cech gwarantuje Państwu możliwość realizacji inwestycji o wysokiej jakości rozwiązań, na miarę Państwa oczekiwań i potrzeb. Wykonanie dokumentacji projektowej obiektu przez nasze biuro umożliwi realizację wychodzącą naprzeciw zapotrzebowaniu oraz stanowiącą godną wizytówkę na lata.
Nasz doświadczony, młody i kreatywny zespół jest otwarty na wszelkiego rodzaju niekonwencjonalne wyzwania projektowe, owocujące nową jakością rozwiązań architektonicznych.
Projekt wykonujemy w atrakcyjnych cenach, rzetelnie, w zgodzie z zasadami sztuki budowlanej oraz aktualnej wiedzy technicznej. Projekt w każdej fazie (koncepcyjnej, budowlanej oraz wykonawczej) podlega uzgodnieniu z Inwestorem. W dokumentacji projektowej uwzględniamy większość możliwych do wprowadzenia w projekcie wytycznych Inwestorskich. Potrafimy być otwarci na sugestie Inwestora oraz w miarę możliwości elastyczni w kwestiach rozwiązań projektowych. Współpraca z naszą firmą projektową zagwarantuje Państwu profesjonalny projekt budowlany i wykonawczy umożliwiający zrealizowanie wysokiej jakości obiektu architektonicznego.
|